
Tudjuk, hogy egészségtelen, de akkor miért választjuk a feldolgozott ételeket?

Ételfüggő vagy?
Bár a jógát hagyományosan a férfiak gyakorolták, ma a modern nyugati országokban a jógázók többsége nő (körülbelül 75%).
A jógázó férfiak szemmel láthatóan alulreprezentáltak a közösségi médiában és a magazinokban, ráadásul számos sztereotípia és tévhit él a jógával kapcsolatban. Talán nem meglepő, hogy ez mind visszatartó erőként hat a férfiakra.
Készült egy tanulmány arról, hogy mik a legfőbb akadályai annak, hogy a férfiak is gyakorolják a jógát. Elsősorban olyan férfiakat kérdeztek, akik még sohasem próbálták.
Mivel a médiában megjelenő "jógatestet" többnyire fiatal, vékony és fehér nők testesítik meg, a legtöbb férfi nem tekinti a jógát férfiasnak, s inkább előnyben részesítik az olyan fizikai tevékenységeket, ahol az erő, az adrenalin és a versenyzés áll a középpontban. Ezzel egyidejűleg meggyőződésük, hogy a lassabb, nem versengő jóga túl "nőies", s emiatt ferde szemmel néznének rájuk, ha gyakorolnák. Továbbá kiderült, hogy sok férfi egyáltalán nincs tisztában a jóga egészségre gyakorolt pozitív hatásaival, csakúgy, mint a jógastílusok sokféleségével sem.
Az életminőség közvetlenül összefügg a várható élettartammal és a betegségek kialakulásának valószínűségével. A jóga nem egy csodaszer, ami minden problémát megold, azonban számtalan betegség megelőzésében és kezelésében játszik fontos szerepet, amit kutatások is bizonyítanak. Ez alól a férfiak sem kivételek.
Tehát miért is érdemes férfiként például az edzések mellett bevezetni a jógagyakorlást?
A férfiak csípője, combhajlítója és válla gyakran igen merev. A túledzés bármely sportban folyamatos izomfeszülést okoz, ezáltal a sérülések veszélye is magasabb. A jóga egy teljes testet átmozgató "edzésforma", ami egyaránt erősít és lazít. Heti egy-két jógaóra az edzés mellett növeli az állóképességet és a testi erőt, illetve megelőzhetők vele a komolyabb sérülések.
A jóga mindenkié!
