
Mitől feldolgozott egy élelmiszer?

A több műszakos munkarend egészségre gyakorolt hatásai
A gerinc- és egyéb mozgásszervi problémák kialakulásának hátterében leggyakrabban az életmódbeli hibáink állnak.
Az ülőmunka, a mozgásszegény életmód, a féloldalas terhelés, a hibás testtartás, a rossz mozgásminták, a rosszul megválasztott vagy túlzásba vitt sport, illetve a stressz és mentális megterhelés mind-mind komoly kockázatot jelentenek a gerinc egészségére nézve.
A fenti életmódbeli hibák nemcsak háti-, deréktáji- és nyaki fájdalmakhoz vezethetnek, hanem hosszú távon komolyabb elváltozásokat is előidézhetnek, amelyek a gerinc formáját, a belső szervek működését, a légző- és emésztőszervek egészségét is negatívan befolyásolhatják. Mindezért rendkívül fontos a helyes testtartás elsajátítása és a gerinc tudatos védelme.
A mozgásszervi panaszok jellemzően nem egyik napról a másikra, hanem hosszú idő alatt alakulnak ki, így magától értetődően a már kialakult, kóros állapot javulásához is hosszabb időre van szükség. A gyógyuláshoz az aktív közreműködésünk, azaz egyfajta életmódváltás és rendszeres testmozgás (gyógytorna vagy más mozgásterápia) elengedhetetlen.
Azonban fontos megjegyezni, hogy mi magunk is sokat tehetünk azért, hogy megelőzzük a komolyabb mozgásszervi problémák kialakulását. Ennek egyik legkíméletesebb módja a rendszeres jógagyakorlás.
A jóga (különösen a gerincfókuszú) minden életkorban segít a helyes testtartás, testtudat kialakításában, és a helyes légzés elsajátításában. A gyakorlatok átmozgatják az egész testet, erősítik, nyújtják az izomzatot, ezáltal oldják a testben keletkezett feszültséget. A gyakorlás jó közérzetet biztosít, garantálja számunkra a szellemi és fizikai élénkséget. Mindemellett segít a munka és a hétköznapok során felgyülemlett feszültség és stressz levezetésében.
