
A rózsaszín himalája só tényleg jobb, mint a hagyományos asztali só?

Hogyan előzhető meg a digitális szemfáradtság?
Sok táplálékkiegészítőről állítják, hogy teljesítményfokozó hatású, de csak néhányat támaszt alá hiteles kutatás.
A koffein legális, viszonylag biztonságos stimuláns, és számos ételben és italban megtalálható.
A koffein az agyra hat, blokkolja az alvást elősegítő szerves vegyi anyagot, az adenozint. Tehát a fáradtság helyett éberebbnek és energikusabbnak érezzük magunkat, gyorsabban reagálunk, és kevésbé érezzük keménynek a munkát. Ezenkívül az edzések alkalmával fokozhatja az izmok összehúzódási képességét.
A koffein az egyik legjobban tesztelt étrendkiegészítő, és a kutatások túlnyomó többsége azt találta, hogy egy koffeintartalmú ital fogyasztása edzés előtt egy órával javítja mind az állóképességi, mind a rövidtávú, nagy intenzitású edzéseken nyújtott teljesítményt és csökkenti a fáradtságérzetet. Azonban a koffein fogyasztása kevésbé előnyös az erősportokat űzők (pl súlyemelést) vagy sprintversenyzők számára.
Tehát, ha a legegyszerűbb módot keressük az állóképesség növelésére, akkor edzés előtt 30-60 perccel igyunk egy csésze kávét. Mindössze 1-3 mg/ttkg elegendő ahhoz, hogy teljesítménynövelő hatást érjünk el. Egy 70 kg-os embernél ez 70-210 mg, ami egy dupla eszpresszónak vagy két doboz energiaitalnak felel meg.
Azonban lehetőleg ne alkalmazzuk minden edzés előtt, mert hosszú távon csökkentheti az immunsejteket. A sportteljesítmény szempontjából nincs különbség kávé, koffein tabletta vagy energiaital között, de értelemszerűen a hozzáadott mesterséges adalékanyagoktól tartózkodjunk!
A koffein hatása természetesen egyénenként eltérhet, nem mindenki teljesít jobban egy csésze kávétól. Előfordulhatnak mellékhatások, lehet hogy émelygünk, fejfájást vagy remegést tapasztalunk, főleg, ha stresszesek vagyunk (pl verseny napján). Ilyenkor a sima víz a legjobb választás.
Forrás:
https://anitabean.co.uk/caffeine-and-exercise-performance/
